Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2

Obecnie mamy wysyp książek opowiadających o ciekawych i inspirujących kobietach, a wszystko to zapoczątkowały Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Aby ten zbiór opowiadań mógł się ukazać został zorganizowany crowdfunding, więc przyczyniło się do tego wiele osób. Książka okazała się hitem i zapoczątkowała falę inspirujących i motywujących zbiorów opowiadań o różnych kobietach.

17 października ukaże się druga część Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, w której znajduje się kolejne sto ciekawych historii. Tym razem pojawi się wszystkim dobrze znana J. K. Rowling, która musiała udawać mężczyznę i skrócić imiona do inicjałów, by wydawca się zgodził na opublikowanie Harry’ego Pottera, ale też Kobieta w Bizoniej Skórze, która uratowała własnego brata z pola bitwy, a mało kto o niej słyszał.

Teksty są krótkie i lekko napisane, ale bardzo wciągające i sprawiają, że ma się ochotę poznać bliżej te postacie i zagłębić w ich historię jeszcze bardziej. Wyjątkowości książce dodaje fakt, że nad ilustracjami pracowało pięćdziesiąt artystek, co stwarza wrażenie niepowtarzalności.

Opowieści dla młodych buntowniczek 2, Francesca Cavallo i Elena Favilli, wyd. Debit 2018

buntowniczki.jpg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: