Obronić królową

 

W życiu Grety totalnie się poprzewracało! Nagle przeprowadza się z Warszawy do małego miasteczka Wilmowa, gdzie ma spędzić cały rok ze swoim ojcem, macochą i przyrodnią siostrą. Następny rok czeka ją u okropnej ciotki Aldony, której chyba nikt nie lubi. W Wilmowie wszyscy się znają, więc gdy Greta nie zgadza się zapisać do wszelkiego rodzaju kółek pozalekcyjnych i akcji charytatywnych, zostaje uznana za dziwną. Jej nowa klasa, na czele z lubianą przez wszystkich Mileną, na początku nie przepada za Gretą. Jednak tyle razy udało jej się pomóc, rozwikłać sytuację, podnieść kogoś na duchu, że pierwsze wrażenie dziwaczki powoli zanika. Ale Milena dobrze wie, że tu nie jest miejsce Grety, tej rudej przybłędy. Nie ma prawa zabierać jej przyjaciół, a tym bardziej tak ważnego dla niej Igora. W końcu decyduje się na ostateczny cios. Czy Greta da sobie radę po wyjawieniu przez Milenę jej najgłębszej tajemnicy?

To jest książka o miłości. O miłości każdego rodzaju. Nie tylko o miłości damsko-męskiej (choć o takiej też!). O miłości do rodziny, bliskiej i dalekiej, starej i nowej. O miłości do przyjaciół z klasy i dziwnych staruszek z sąsiedztwa. O miłości do tych, którzy popełniają błędy. O miłości do zwierząt i przyrody.

Początek wydawał mi się zwyczajny, jak w każdej innej książce. Wlokłam się z nim kilka dni. Jeżeli są jakieś ograniczenia prędkości w czytaniu, to ja po pięćdziesiątej stronie tej książki złamałam je wszystkie. Ostatecznie Obronić królową niezmiernie mi się podobało, ale zapytana dlaczego, nie umiałabym wskazać powodu. Byłam zadziwiona moim przyśpieszeniem w prędkości czytania i fascynacją tą lekturą, bo to zdecydowanie książka obyczajowa, a ja za takimi nie przepadam. Z pewnością jest to też książka dla trochę starszych czytelników, ponieważ ci młodsi mogliby wszystkiego nie zrozumieć.

obronickrolowa

Barbara Kosmowska, Obronić królową, wyd. Nasza Księgarnia 2017

A na książce mam dedykację od samej pani Kosmowskiej, która była taka kochana, że na zeszłorocznych targach książki w Krakowie podarowała mi dwa cukierki!

 

jaipanibasiatargikrakow2017

dedykacjaok

A okładkę zaprojektowała pani Agata Raczyńska, która zilustrowała Trendy i owędy, o których już napisałam.

Trendy i owędy

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: